Kuo ypatingas gintaras

Trumpas gintaro papuošalų – auksinio atspalvio brangakmenio – vadovas

Gintaras yra suakmenėjusių medžio sakų forma, kuriai yra apie 150 milijonų metų. Gintaras jau seniai naudojamas medicinos tikslams ir kaip brangakmenis nuo akmens amžiaus, tačiau plačiai aptiktas tik XV a. Gintaras gali būti įvairių spalvų – nuo baltos iki geltonos iki rudos. Daugelis žmonių mano, kad gintaras pritraukia meilę ir sėkmę. Šį auksinį atspalvį turintį brangakmenį kaip papuošalą dažnai nešioja moterys, siekiančios užmegzti santykius ar pagerinti savo sėkmę meilėje.

Atėjo laikas daugiau sužinoti apie šį gražų brangakmenį ir kaip jis šiandien naudojamas madoje ir papuošaluose. Šiame straipsnyje sužinosite, kokių rūšių gintaras yra, kodėl gintaras dabar populiarus, kaip jis galėjo būti atrastas ir dar daugiau!

gintaro papuošalų vadovas

Gintaro papuošalai ir brangakmeniai

Gintaras yra akmens rūšis, randama suakmenėjusioje senovinių medžių dervoje. Brangakmenis yra įvairių spalvų, įskaitant geltoną, rudą ir žalią. Gintaras buvo populiarus nuo seniausių laikų ir buvo naudojamas kaip gydomoji ir gydomoji priemonė. Ankstyvieji egiptiečiai tikėjo, kad gintaras buvo Izidės (deivės) ašaros, kurios nukrito iš jos akių per Ozyrio gedulo ceremoniją.

Gintaras šiuo metu yra populiarus brangakmenis, nes jis yra prieinamas ir su juo lengva dirbti. Jis taip pat patinka įvairaus amžiaus žmonėms, gražiai atrodo papuošaluose ir gali būti nešiotas arba kaip žavus karoliai moterų, kurios bando pritraukti santykius ar padidinti savo sėkmę meilėje.

Gintaro istorija

Gintaras yra suakmenėjusi medžio sakai, kurioje yra daug organinių medžiagų, kurių šiandien net negalime sukurti. Gintarui yra apie 150 milijonų metų ir jis buvo naudojamas medicininiais tikslais nuo akmens amžiaus iki šių dienų. Senovės graikai ir romėnai gintarą naudojo skrandžio skausmams ir kitoms ligoms gydyti, tačiau jis buvo plačiai rastas tik XV amžiuje, kai jis buvo pradėtas kasti dabartinės Prancūzijos teritorijoje. Šis naujas atradimas paskatino gintaro gamybos pramonės gimimą.

Pirmą kartą šis gražus brangakmenis buvo naudojamas kaip papuošalas. Moterys gintarines apyrankes ar žiedus ant riešų ar kaklo nešiojo kaip meilės žavesį, tikėdamosi pritraukti santykius ar pagerinti savo sėkmę meilėje. Nešiodamos šį brangakmenį, šios moterys tikėjosi, kad jiems pasiseks rasti tikrą meilę! Šiais laikais daugelis žmonių naudoja gintarą mados ir papuošalų dizainui, nes jie yra unikalūs ir turi tokią intriguojančią praeitį. Daugelis žmonių mano, kad gintaras pritraukia sėkmę, todėl jis dabar toks populiarus!

Gintaro papuošalai ir brangakmeniai

Kuo ypatingas gintaras?

Gintaras susidaro, kai medžio sakai yra veikiami oro ir vandens. Laikui bėgant dervos gali sukietėti į gintarą arba gali būti sukietintos dirbtinai. Gintaro spalva priklauso nuo dervos cheminės sudėties, tačiau dauguma jų bus geltonos, rudos, raudonos, oranžinės ir baltos spalvos. Gintaras yra brangakmenis, medicinos tikslais naudojamas nuo akmens amžiaus ir buvo plačiai atrastas po 1500 m. Dėl auksinio atspalvio jis populiarus moterims, ieškančioms sėkmės meilėje ir santykiuose.

Kaip rasti tinkamą gintaro papuošalą

Renkantis savo gintaro papuošalus, pirmiausia norėsite nuspręsti, kokio tipo gintaro ieškote. Yra daugybė gintaro rūšių, nuo baltos iki geltonos iki rudos.

Pavyzdžiui, jei jus domina ploni ir subtilūs karoliai ar apyrankės, galbūt ieškote kažko šviesios ar švelnios. Jei jums patinka drąsesni papuošalai, kurie išsiskiria, tamsesni papuošalai gali būti jums tinkamiausi. Taip pat norėsite nuspręsti, kokio svorio norite, kad jūsų gabalas būtų. Kai kuriems žmonėms reikia daugiau svorio nei kitiems, kad jie galėtų patogiau sėdėti ant kūno visą dieną.

Tiems, kurie šiandien nori daugiau sužinoti apie gintaro juvelyrikos pramonę, čia yra keletas papildomos informacijos: gintaro papuošalai

Kur galima įsigyti gintaro papuošalų?

Gintaras parduodamas įvairiais būdais. Jį galite įsigyti iš juvelyro ar internetu, arba galite rasti sendaikčių turguose, antikvarinėse parduotuvėse ir net sendaikčių parduotuvėse. Viena populiariausių gintaro papuošalų pirkimo vietų yra Ebay. Gintaras būna įvairių formų, įskaitant rusvą ir kabošoną. Druskas gintaras yra grubiai iškirptas, o kabošonai yra labiau poliruoti ir lygūs.

Gintaro istorija
Gintaro rūšys

Daugybė skirtingų gintaro rūšių būna įvairių spalvų ir savybių. Gintaras gali būti suskirstytas į dvi dideles kategorijas: suakmenėjusią medžio dervą ir natūralų, nesuakmenėjusį gintarą. Suakmenėjusi medžių derva yra organinės kilmės ir gaunama iš medžių, kurie dabar yra išnykę. Natūralus, nesuakmenėjęs gintaras yra medžio dervos suakmenėjimo proceso šalutinis produktas, o tai atsitinka, kai sakai sukietėja ir laikui bėgant suakmenėja į akmenį. Gintaras paprastai randamas giliai žemėje arba palaidotas nuosėdinėse uolienose, tokiose kaip kalkakmenis ar dolomakmenis.

Yra keturi pagrindiniai suakmenėjusių medžių dervų tipai: ametrinas (šviesiai geltonas), citrinas (geltonas), amazonitas (nuo tamsiai žalios iki elektrinės mėlynos spalvos) ir sardoniksas (nuo šviesiai rudos iki gelsvai oranžinės spalvos).

Nesuakmenėjusį gintarą dar galima suskirstyti į tris kategorijas: bituminį, dervingą ir pusiau dervingą. Bituminis panašus į natūralų, nesuakmenėjusį gintarą. Tai proceso, kuris suakmenėja medžio dervą, šalutinis produktas, bet kaitinamas, kol paviršius tampa stiklinis arba sukietėja kaip gintaro papuošalai. Dervinga yra suakmenėjusios medžio dervos forma, kuri susidarė be jokios šilumos ar slėgio. Pusiau dervingas yra dervingos ir bituminės medžiagos mišinys, kurio susidarymo metu veikiama šiek tiek šilumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

fifteen + 19 =